Oficjalna strona internetowa rządowej organizacji turystycznej Szwecji

Lunch z przyjaciółmi, Malmö, Skania
Zdjęcie: Karolina Friberg/imagebank.sweden.se

Porady

Malmö kulinarnie

Malmö jest znane jako miejsce wielu kultur - tutaj przenikają się typowo szwedzkie zwyczaje z nowoczesnymi trendami z całego świata.

Nowe smaki mieszają się z tymi od dawna znanymi,  a tradycyjne przepisy kulinarne są nieustanną inspiracją dla znakomitych kreatorów dań. Jedne z najpopularniejszych szwedzkich przysmaków to:  spättekaka (ciasto wypiekane na rożnie, podobne do polskiego sękacza), ålagille (tradycyjna potrawa z węgorza), gåsamiddag (pieczona gęś na 10 listopada), äggakaka (tradycyjny gruby naleśnik), i niezliczone rodzaje marynowanych śledzi.

W Malmö znajdziecie wiele prestiżowych restauracji uhonorowanych gwiazdkami Michelina. Jeżeli zatem zależy wam na kulinarnych doznaniach z wyższej półki, polecamy udać się do takich miejsc jak Bloom in the Park lub Vollmers.

Miasto może poszczycić się także dwoma restauracjami, które otrzymały nagrody Bib  Gourmand za doskonały stosunek jakości do ceny.

Gdzie zjeść w  Malmö?

Oryginalnie brzmiąca z nazwy restauracja Epicuré znajduje się w urokliwej okolicy “Gamla väster” w centrum Malmo. Epicuré serwuje wykwintne dania kuchni włoskiej, menu zmienia się codziennie. Można znaleźć tutaj dania wegetariańskie i oczywiście świeżo wytwarzane makarony.

Belle Epoque to nowoczesne bistro, znajdujące się na placu Möllevångstorget w  Malmö.

Belle Epoque zmienia menu co dwa tygodnie i zwykle serwuje trzy dania główne - mięsne, z rybą i wegetariańskie oraz dwa różne desery.

Bastard - najciekawsza, najmodniejsza i jedna z najnowszych restauracji, która oferuje dania z tradycyjnych i sezonowych składników, połączonych w nowoczesny sposób. 

Więcej informacji

Co robić i co zobaczyć - poszczególne miejsca i atrakcje