Oficjalna strona internetowa rządowej organizacji turystycznej Szwecji

Zachodnia Przystań, Malmö, Skania
Zdjęcie: Justin Brown/imagebank.sweden.se

Miejsce

Malmö

W pięknej Skanii na południu Szwecji, wszystkie drogi prowadzą do Malmö. To nowoczesne miasto jest częścią ważnego transgranicznego regionu, i jest połączone z Kopenhagą w Danii mostem Öresund. Znane z wydarzeń kulturalnych, nowoczesnej architektury i intensywnego życia towarzyskiego. Energetyczne, wielokulturowe, zawsze wita gości z otwartymi ramionami.
Malmö w pigułce

Malmö to kameralne, ale tętniące życiem miasto z bogatym wyborem atrakcji kulturalnych, włączając w  to bardzo ciekawe Muzeum Sztuki Nowoczesnej - Moderna Museet Malmö.

Mając więcej pubów i restauracji na jednego mieszkańca, niż jakiekolwiek inne miasto w Szwecji, Malmö jest doskonałym miejscem, aby zatrzymać się na lunch, piwo lub egzotyczny posiłek. Miłośnicy udanych zakupów również odnajdą tu swoje miejsce - sklepy z designerskimi ubraniami znanych szwedzkich marek są niemal na każdym rogu. Wypełnione kwiatami parki tworzą w Malmö śródmiejską oazę, uwielbianą przez mieszańców i turystów.

Nowoczesna architektura nadmorskiej dzielnicy Zachodnia Przystań (Västra Hamnen) zachwyci zwolenników harmonijnych przestrzeni i ekologicznych rozwiązań.

Wysunięte na południe Malmö, jest trzecim największym miastem Szwecji. W 2005 roku panorama tego miasta uległa przemianie wraz z zakończeniem budowy wieżowca Turning Torso.
Zdjęcie: Werner Nystrand/Folio/imagebank.sweden.se

Więcej informacji

Co robić i co zobaczyć - poszczególne miejsca i atrakcje