Oficjalna strona internetowa rządowej organizacji turystycznej Szwecji

Domki plażowe na wybrzeżu w Skanör, Skania
Zdjęcie: John Sander/imagebank.sweden.se

Atrakcje

Plażowanie w Skanii

Jeżeli jeszcze tego nie wiecie, Szwedzi są narodem uwielbiającym kąpiele. Czy to jezioro, rzeka czy morze, Szwedzi z miejsca przebierają się w kostiumy i wskakują do wody!

Skania jest znana ze swoich pięknych i czyściutkich plaż. Nawet miasto Malmö może pochwalić się swoją plażą Ribersborg, zaledwie 20 minut spacerem od centrum miasta. Dwuipółkilometrowe wybrzeże jest idealnym miejscem dla całej rodziny. Woda jest płytka, dlatego dzieciaki mogą bez obaw dokazywać i cieszyć się urokami kąpieli, a dorośli mogą odpocząć w jednej z wielu kawiarni. Plaża jest dosłownie wypełniona atrakcjami – place zabaw, miejsca do grillowania i wiele więcej.

Jest to miejsce gdzie spotykają się wszystkie generacje mieszkańców Skanii, a przyjezdni goście korzystają z możliwości jakie daje to fantastyczne miejsce - pływania, opalania lub po prostu leniuchowania i odprężenia w czasie letniego urlopu.

Ribersborgs Beach in MalmöPlaża Ribersborg w Malmö Zdjęcie: Apelöga/Malmö Turism

Warto też wspomnieć o zabytkowym, ponad stuletnim morskim kąpielisku Ribersborg Kallbadhus. Znajduje się ono na samym końcu molo, z którego można cieszyć się doskonałym widokiem na most nad Sundem, łączący duńską Kopenhagę ze szwedzkim Malmö.

Niech nie zdziwi was widok nagich ludzi, gdyż jest to nudystyczne kąpielisko – wstyd nie ma tu wstępu!

 Oprócz tego, w odrestaurowanym, drewnianym budynku mieszczą się sauny oddzielne dla kobiet i dla mężczyzn, restauracja i kawiarnia.

Płeć piękna może jeszcze bardziej pogłębić błogi stan odprężenia, udając się do solarium czy na masaż.

Nieopodal plaży Ribersborg, leży dzielnica Zachodnia Przystań. Łatwo ją rozpoznać, gdyż znajduje się tam  trudny do przeoczenia budynek - „Turning Torso” liczący prawie 200 metrów wysokości, piętrzący się nad nadmorskim krajobrazem.

Okolica pełna jest restauracji, barów i klubów nocnych, a latem tętni życiem 24 godziny na dobę.

Z Västra Hamnen roztaczają się wspaniałe widoki na 8-kilometrowy most Öresund, skierowany ku wybrzeżom Danii, które można zobaczyć w słoneczny dzień.

Polecamy spacer do punktu widokowego Luftkastellet po wspaniałą panoramę mostu i cieśniny Sund.

Więcej informacji

Co robić i co zobaczyć - poszczególne miejsca i atrakcje